Milan Nestarec – Víno z hroznů, nic víc

28.01.2017 10:51

V nabídce Vinotéky Portofino můžete již delší dobu najít autentické víno moravského vinaře Milana Nestarce. Nevíte, co autentické víno znamená? Prosím, račte se poučit.

Autentické víno produkují tzv. Autentisté. Autentité je spolek naturálních vinařů z Moravy, kteří dělají víno trochu jinak. Jejich představa o opravdovém víně je prostá: minimum technologických zásahů při výrobě vína, minimum přídatných látek do vína, minimum chemie při agrotechnice ve vinici, maximálně zdravý hrozen, maximální respekt k přírodě a lidem.

Vína našich předků možná nebyla tak uhlazená a vycizelovaná jako mnoha dnešní. Určitě však byla autentická. A právě onu autenticitu si vepsali do štítu Autentisté, které spojuje nejenom stejná regionální příslušnost, ale především snaha o přípravu hodnověrných, rukodělných vín a v neposlední řadě i hlubší zájem o starou vinařskou krajinu, již svými vinohrady dotvářejí.

Autentisté se koncentrují na přípravu vín „neinvazivními“, tradičními postupy. Jejich cílem je tvorba poctivých, přírodu respektujících vín, v nichž se naplno odráží duch vinařské krajiny zachycený osobitou rukou vnímavého vinaře. Skutečné víno by mělo být podle Autentistů hodnověrným nápojem získaným toliko z hroznů, bez nadbytečných technologických zásahů a přidávaných látek – selektovaných kvasinek, enzymů, taninů či čiřidel. Ve vinicích pak dodržují pravidla platná pro bioprodukci. Autentisté však jdou dál než ukládá biocertifikace. Jejich standardy ve sklepě jsou mnohem přísnější.  Autentisté vnímají svoji práci jako poslání. Nejde pouze o podnikání – důležité je, aby někdo zachoval chuť tradičních vín a dal díky šetrným postupům vyniknout skutečnému terroiru.

Láhev by měla být označená symbolem “A”, který má právo užívat pouze řádně certifikovaný vinař, jenž předtím podepsal Chartu Autentistů a toto víno je podle zásad Charty vyrobené.

Vinice Milana Nestarce zaujímají plochu 8 ha ve vinařských obcích Moravský Žižkov a Velké Bílovice. Ochrana vinic je prováděna na biologické bázi, herbicidy jsou vyloučeny. Milan je přesvědčen, že šetrné metody pěstování révy vinné a nepřekombinované zpracování hroznů jsou nejvhodnější a vedou k tomu nejlepšímu výsledku. Ve sklepě všechna vína kvasí spontánně a vinifikují se stále častěji v dubových a akátových sudech. Některá z těchto vín jsou dokonce nesířená.

https://www.nestarec.cz/